Föremål som liknar bordspendyl förgylld brons
6031 Bordspendyl
Förgylld brons, 1800-talets mitt. Höjd: 38cm
Såld: 1.500 kr
Såldes den 4 juli 2022
7610 Bordspendyl
Empire, förgylld brons. Höjd: 40 cm
Såld: 12.000 kr
Såldes den 5 juli 2021
9448 Bordspendyl
förgylld brons, 1800-tal. Höjd: 38 cm
Såld: 4.200 kr
Såldes den 30 april 2018
2455 Bordspendyl
Såld: 3.400 kr
Såldes den 26 oktober 2015
8441 Bordspendyl
Såld: 2.000 kr
Såldes den 6 maj 2013
6011 Bordspendyl
Såld: 8.000 kr
Såldes den 28 januari 2013
3009 Bordspendyl
Empire, patinerad och förgylld brons, höjd: 48 cm
Såld: 22.000 kr
Såldes den 26 november 2012
1594 Bordspendyl
1800-tal, brännförgylld brons, höjd: 41
Såld: 3.000 kr
Såldes den 7 februari 2011
1587 Bordspendyl
förgylld brons, empire, höjd: 27
Såld: 5.400 kr
Såldes den 17 maj 2010